27.6 C
São Paulo
12, prosinac, 2019

Prevencija i Harm Reduction uz potporu Udruge saradnicima

Zadana slika
Činjenice o AIDS-a

Prevencija i Harm Reduction uz potporu Udruge saradnicima

špric

Kako spriječiti HIV i hepatitis može biti samo iz raznolikih pristupa, pomoćnici Udruga razvija svoje preventivne aktivnosti kroz različite medije i na različitim poljima. Načina prijenosa izvješće, distribuirati sredstva za smanjenje rizika (kondomi, sterilne šprice, ...) i omogućiti ljudima da vodi razgovore bez da su suđeni ovi principi su temelj naših postupaka na prevenciju, a svaki postupak skrojene posebnosti svake publike.

Osim slušanja, vijeća i materijala nudi domaćina struktura Udruge, a pomoćnici jamči njihovu prisutnost na terenu, s ljudima najizloženiji prijenosa HIV-a. Naši članovi izaći mladima u svečanim sredstvima sele u područja posjećuju homoseksualac, posjećuju migranata obrta, ulica posjećene od strane korisnika droga i zatvorskim ustanovama.

Harm Reduction (RDR)


U nastojanju da informira ili da se brinu, više ljudi izloženi HIV-a i hepatitisa (homoseksualaca, migranti, ovisnicima ...) suočavaju se ponekad s predrasudama i moralnih diskursa. Kao da je teško govoriti o svojim postupcima u tim uvjetima i kako bi svatko trebao imati pristup prevenciji, pomoćnici odlučili primijeniti Zvijezdu (RDR), nediskriminirajući pristup koji se temelji na povjerenju i povjerljivosti.

Naši članovi imaju sve mogućnosti koje mogu smanjiti rizik i zaštititi zdravlje. Biti u stanju shvatiti rizike da svaka seksualna praksa uključuje, znajući štetnosti različitih psihoaktivnih proizvoda dezinficirati špricu koristi znati ... Uz RDR, osoba koja je bolje pripremljena za donošenje odluka o svojim postupcima i postaje odgovoran za svoje odluke. To više nije potrebno dokazati veliki uspjeh RDR, stopa HIV infekcije među ovisnicima intravenozno dramatično pao u regijama u kojima se primjenjuju.

Rapid HIV test ponudio zajednici


Pozitivni uzorci u život znanost eksperiment

Testira na HIV može biti učinjeno u specijaliziranim centrima, u liječničkim ordinacijama ili laboratorijima, ali u Francuskoj, procjenjuje se da je oko 30 000 osoba zaraženo ovim virusom nisu ni svjesni toga. Budući da nisu svi ljudi imaju pristup klasičnom prevenciji kruga, pomoćnici odlučio razviti novi način otkrivanja: HIV brzi test, također pod nazivom "Test bez liječničke intervencije" i "Rapid Test priručnik za dijagnostiku" (utrla) .

Nakon godina istraživanja i eksperimentalnog praksi, naši članovi su službeno ovlašten za obavljanje ove Rapid Test HIV (dekret studenog 10 2010)! U lokalnoj udruge u našim autobusima opremljen u obrtu migranata u pohode homoseksualci ili tamo gdje je akcija opravdana prostori, naši članovi mogu primijeniti ovaj test od sada. Prikupljanje krvi je napravljen na vrškom prsta je bezbolan i omogućuje da se dobije u nekoliko minuta, prva posljedica zaraze HIV-om. U slučaju pozitivnog rezultata, osoba koja je odveden u medicinsku strukturu, tu će ona napraviti test potvrdi i pratit će se tijekom cijelog procesa. Tu je čak i stranice (http://depistage.aides.org) Da bi znali gdje su militanti učiniti saradnicima brzi test na HIV.

Identitet i lokalni obrti protiv

Imati pristup identitetu trgovinama i prostorima: što je učinkovitiji uspostaviti prvi kontakt s onima koji nisu navikli na lokalne udruge? U trgovinama i salonima migranata u klubovima i barovima posjećuju homoseksualne javnosti, na festivalima i plažama, naši članovi pružaju informacije, prevencija materijale i otvorenost za dijalog.

Profil - Prije dvije godine, Geoffray uložio u dionice "doseljenika" iz saradnicima, u Marseilleu. Jednom tjedno, on odlazi na osam ili deset afričkih i karipskih trgovine Barrio Nouailles, gradski kvart koji ima najveću koncentraciju društvenih prostora posjećuju migranata. Ponekad u pratnji drugog militant, on se sastaje s vlasnicima tvrtki i kupaca predložiti razgovor o HIV-a, hepatitisa i drugih spolno prenosivih bolesti, i distribuirati dokumente i prevencija materijal.

"Idem u salone i frizerske salone, pekare, restorane i male tvrtke koje posjećuju migranti. Predstavljam se vlasniku ustanove i klijentima, uvodim AIDES i objašnjavam ulogu udruge. Prva ideja je da predloži dijalog na HIV, distribuirati dokumente, muški i ženski kondomi, gel za podmazivanje ... Oni vrlo uspješno su fotonovelas izvještavanje priču oboljelih od HIV-a, informiranje o načinima prijenosa i prikazuje diskriminacije scene.

Teme variraju ovisno o trenutnim i lokalne prioritete. Podsjećamo ljude o važnosti testiranja komunikaciju između par, pozivamo vas da se prijavite peticije pomagača i mobilizirati kao političku prijetnju kako svojim životnim uvjetima i njihovo zdravlje. Općenito, rasprava traje oblikovati brzo i ljudi uzeti priliku postavljati pitanja. Mi radimo istraživanje o očekivanjima i potrebama ljudi, koje rješavamo probleme seropozitivnih i pokušati razvijati reprezentacije. Ova razmjena informacija je ključan trenutak. To omogućava ljudima da bi mogli napraviti povoljne odluke za seksualno zdravlje. "

Zatvori

Ograda

Trećina ljudi koji idu u zatvor su korisnici psihoaktivnih proizvoda. S brojnim seropozitivnih tri do četiri puta veći, i broj pacijenata s virusom hepatitisa C četiri do pet puta viša nego na otvorenom, zatvorski sustav fokusira izuzetno visok rizik od kontaminacije. Dodavanje prevenciji među zatvorenicima i senzibilizacije akcijama zatvorskih službenika, a pomoćnici bore već godinama za provedbu programa razmjene igala unutar zatvora.

Profil - Carmen uložio u dionice 'zatvoru' iz saradnicima, u Prihvatilištu za praćenje i Harm Reduction među droga korisnika (CAARUD), na mediteranskoj obali Francuske. Svake srijede, odlazi u kuću pritvora Nmes razgovarati sa zatvorenicima o načinima prijenosa HIV-a, hepatitisa i drugih spolno prenosivih bolesti, kao i različite metode koje omogućuju da se smanjenja tih rizika.

"U srijedu ujutro, ja sam naći in'bairro došljaka 's zatočenika koji su upravo došli. Ja se predstavim, ja predstaviti saradnicima Udrugu i komunicirati naš raspored prebivalište. Tada smo započeli dijalog i pritvorenici su pozvani da postavljaju pitanja. Sve što se odnosi na zdravlje može se riješiti.

U popodnevnim satima, ostati u jedinici i općoj praksi konzultacije ove kuće pritvora. Nabavite osobe koje žive s HIV-om i virusima hepatitisa, ali i droge korisnika u supstitucijskoj terapiji. Izabrali smo najdalje ured u prometnim površinama, kraj hodnik, tako da zatvorenici mogu se naći u apsolutnoj tajnosti.

Ove izmjene može biti dug tijekom sastanka "Hepatitis" grupe, koja se javlja jednom mjesečno, čime one koji su uključeni da podijele svoja iskustva. Tu je još mnogo posla koji treba obaviti s obzirom na smanjenje štete vezane uz uporabu droga. Rad s drugim militantima saradnicima i liječnika iz raznih jedinica konzultacije i ambulantnu njegu za distribuciju sterilne šprice i igle je dopušteno u zatvorima. Dok je čekao, planiram podići svijest o odgojnim časnika o specifičnostima HIV-a i hepatitisa sjednice. "

Prijevod

Lucija Cambraia
Učitelj - Prevoditelj - francuski tumač

  • br.linkedin.com/in/luciacambraia/

Izvorni http://www.aides.org/actions_de_Aides/prevention

Napomena Seropozitivnog urednika web stranica. Unatoč smanjenje štete potreba u zatvorima i na consumode droge okruženja, legija političara povezanih s religijama i zaostalim i recionária crkava, nametnuti desetke općih prepreka do spoznaje da u Francuskoj i Brazilu

Ovaj blog čuvam, gotovo bez pomoći, od godine 2000! smo na kraju 2019-a

Nitko nije tako siromašan da si ne može barem jednom pomoći. Izbor je vaš. I Bog svjedoči vaše mogućnosti

Za pomoć s $ 10,00 Za pomoć s $ 20,00 Za pomoć s $ 50,00 Za pomoć s $ 100.00
Ono što dođe nakon slike nije za vas da mislite:
„Wow! Kako je trpio !.
Na tebi je da to shvatiš u glavi što možeš proći i više od toga!
Kad napišem da postoji život s HIV-om, ovo je i puno više što govorim !!!
Unatoč HIV infekciji, pa čak i rijetko, mogu se nasmiješiti!
Znam to! Košulja je grozna. Isprobao sam taj isti osmijeh s drugom majicom. Ali razloga za osmijeh više nije bilo! 🙂 Stvarno je. Da, taj osmijeh na meni je rijedak

Povezani članci koje biste željeli pročitati

Bok! Vaše mišljenje je uvijek važno. imaš što za reći? Ovdje je! Imate li pitanja? Možemo početi ovdje!

Ova web stranica koristi Akismet za smanjenje neželjene pošte. Saznajte kako se podaci o povratnim informacijama obrađuju.

Automattic, Wordpress i Soropositivo.Org i ja činimo sve što je u našoj moći u vezi s vašom privatnošću. Uvijek poboljšavamo, poboljšavamo, testiramo i implementiramo nove tehnologije za zaštitu podataka. Vaši podaci su zaštićeni, a ja, Claudio Souza, radim na ovom blogu 18 satima ili danom, između ostalog, da osiguram sigurnost vaših podataka, jer znam implikacije i komplikacije prošlih i izmjenjenih publikacija. Prihvaćam Pravila o privatnosti Soropositivo.Org Znajte našu politiku privatnosti